Kontrast: włącz / wyłącz
Zmodernizowany Oddział Dermatologii

Zmodernizowany Oddział Dermatologii


05-09-2016

Zakończyła się modernizacja Oddziału Dermatologii Szpitala Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. To teraz jeden z najnowocześniejszych oddziałów szpitalnych w regionie.

W ramach modernizacji kompleksowo wyremontowano wszystkie pomieszczenia oddziału. Wymienione zostały podłogi, okładziny ścienne, drzwi, instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne. Każda sala chorych ma teraz własną łazienkę, klimatyzację oraz bezpłatną telewizję. Zakupiono nowoczesne łóżka i szafki przyłóżkowe. Pacjenci na każdej sali mają do dyspozycji lodówkę i czajnik bezprzewodowy oraz własną szafkę na rzeczy osobiste i odzież. Zamontowany został sufitowy system parawanów, który pozwala na zachowanie intymności w czasie badania pacjenta na sali.

W salach chorych zostały zamontowane panele nadłóżkowe z gniazdami komputerowymi oraz oświetleniem miejscowym i systemem przyzywowym umożliwiającym szybkie wezwanie personelu medycznego. Gabinet dermatochirurgii został wyposażony w nowy sprzęt medyczny, m. in. stół operacyjny, lampę operacyjną i fotel zabiegowy. Pozostałe pomieszczenia oddziału również zostały kompleksowo wyremontowane i wyposażone.

Jak podkreśla dr n. med. Włodzimierz Dziubdziela, dyrektor Szpitala im. A. Mielęckiego, zmodernizowany Oddział Dermatologii jest teraz jednym z najnowocześniejszych oddziałów szpitalnych w regionie. – Skorzystali przede wszystkim nasi pacjenci. Klimatyzacja, nowoczesne systemy parawanowe i przyzywowe czy wreszcie bezpłatna telewizja – te rozwiązania przeniosły Oddział Dermatologii w XXI wiek. Na modernizacji skorzystali też oczywiście nasi pracownicy, którym znacząco poprawił się komfort pracy.

Budynek, w którym mieści się Oddział Dermatologii, będzie bardziej bezpieczny dla pacjentów i personelu. Zamontowano tam instalację przeciwpożarową oraz system oddymiania klatki schodowej. Stary wyeksploatowany dźwig został wymieniony na nowoczesną, dostosowaną dla osób niepełnosprawnych windę z systemem głośnomówiącym.

– Prace modernizacyjne trwały pół roku. Nie zakłóciły normalnej pracy oddziału. Remont kosztował ponad 6,1 mln zł. Z całości został sfinansowane ze środków własnych szpitala – podkreśla dr n. med. Włodzimierz Dziubdziela, dyrektor Szpitala im. A. Mielęckiego.

To nie koniec zmian w Szpitalu Klinicznym im. Andrzeja Mielęckiego w Katowicach. W niedługim czasie rozpocznie się modernizacja III piętra Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego ŚUM