Kontrast: włącz / wyłącz

Śląski Dzień Zdrowia


17-03-2017

Specjaliści z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im.  A. Mielęckiego w Katowicach aktywnie uczestniczyli w Śląskim Dniu Zdrowia. To wyjątkowe wydarzenie promujące zdrowie i aktywny tryb życia było częścią Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Śląski Dzień Zdrowia był niepowtarzalną okazją, żeby w jednym miejscu kompleksowo zadbać o siebie. Warunkami dobrego zdrowia są regularna diagnostyka, odpowiednia profilaktyka, wiedza o tym, jak zdrowo żyć oraz aktywność fizyczna. Śląski Dzień Zdrowia wyszedł naprzeciw potrzebom każdego z tych obszarów.

Przez całą czas trwania imprezy mieszkańcy regionu mogli w wygodny sposób skonsultować się z wybitnymi specjalistami z wybranych dziedzin medycyny oraz skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych.  Z ramienia Szpitala im. A. Mielęckiego konsultacji udzielali hematolodzy, dermatolodzy oraz fizjoterapeuci. Na firmowym stoisku naszego szpitala można też było zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru we krwi, a także wziąć udział w nauce i konkursie mycia rąk. Chętni mogli porozmawiać z przedstawicielami szpitala na temat pełnej oferty usług medycznych placówki.

Możliwość bezpłatnych badań i konsultacji medycznych to nie jedyne atrakcje Śląskiego Dnia Zdrowia. Przez cały dzień goście wydarzenia mogli przysłuchiwać się wykładom na temat profilaktyki zdrowotnej. W tej części imprezy zaprezentowali się dietetycy oraz pielęgniarki epidemiologiczne ze Szpitala im. A. Mielęckiego.

Śląski Dzień Zdrowia odbył w sobotę 11 marca w godz. od 10. do 17.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Imprezę zorganizowały PTWP SA, Miasto Katowice oraz Śląski Uniwersytet Medyczny.

IMG_3296_1600x1067 IMG_3339_1600x1067 IMG_3329_1600x1067

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego ŚUM