Kontrast: włącz / wyłącz

Prestiżowe wyróżnienie w konkursie Lider Roku w Ochronie Zdrowia


02-02-2023

Duże wyróżnienie dla naszego szpitala oraz dla prof. Iwona Niedzielskiej. Kierowany przez nią Oddział Chirurgii Szczękowo-Twarzowej otrzymał wyróżnienie w konkursie Lider Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – Innowacyjny Szpital.

Prof. Iwona Niedzielska została wyróżniona za serię zabiegów rekonstrukcyjnych twarzoczaszki. Wykonuje się je z wykorzystaniem złożonych, zaawansowanych i spersonalizowanych implantów 3D. Tak stworzone konstrukcje odtwarzają idealnie te fragmenty twarzy, które ucierpiały w wyniku urazu czy choroby. Wielu pacjentów przed wprowadzeniem tego innowacyjnego leczenia nie mogło normalnie żyć z powodu szpecących deformacji czy utraty sprawności.

– To wyróżnienie dla całego naszego zespołu i całego szpitala. Nasza praca to walka o życie pacjentów i ich zdrowie. Ale też o jakość tego życia, co ma kolosalne znaczenie dla naszych chorych – mówi prof. Iwona Niedzielska.

Prof. Iwona Niedzielska jest kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest wojewódzkim konsultantem w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej. Od października zeszłego roku pełni funkcję prezesa Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii.

Nagrody i wyróżnienia w konkursie Lider Roku w Ochronie Zdrowia przyznano 25 stycznia podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie. Organizatorem plebiscytu jest wydawnictwo Termedia.

Więcej o konkursie: https://www.termedia.pl/Konferencja-SUKCES-ROKU-2022-W-OCHRONIE-Intro,1870,22403.html

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego ŚUM