Kontrast: włącz / wyłącz
SPSKM_pisza_o_nas

Pierwsze miejsce dla katowickiego szpitala – gazetalekarska.pl


22-04-2014

Z danych projektu Onkomapa wynika, że najlepiej ocenianą placówką onkologiczną w Polsce jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W pierwszym kwartale 2014 roku otrzymał 4,8 pkt.

Jakie placówki wyprzedził katowicki szpital? Między innymi Klinikę Onkologii i Hematologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie (4,7 pkt) oraz Katedrę i Klinikę Onkologii i Radioterpaii Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku (4,6 pkt). Dla porównania: Warszawskie Centrum Onkologii otrzymało 3,5 pkt.

Portal internetowy onkomapa.pl umożliwia dokonywanie wielopłaszczyznowej oceny ośrodków onkologicznych oraz personelu medycznego. Pacjenci i ich bliscy mogą wypełnić online ankietę i wyrazić własną opinię o danej placówce oraz poznać oceny innych chorych. System wizualizuje wahania ocen w czasie, co łatwo pozwala śledzić zachodzące zmiany.

Onkomapa to wspólne dzieło chorych na raka oraz bliskich im osób. Ich oceny i doświadczenia mogą być cenną wskazówką, który z ośrodków onkologicznych dba m.in. o wysoki poziom satysfakcji pacjentów. W ciągu pierwszych 6 tygodni istnienia portal zarejestrował 190 tys. odsłon oraz zgromadził ponad 1,8 tys. ocen pacjentów i ich bliskich.

Źródło: gazetalekarska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego ŚUM