Kontrast: włącz / wyłącz

Duże wyróżnienie dla naszego szpitala


22-07-2021

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego SUM Śląskiego w Katowicach jest według pacjentów najlepszą placówką onkologiczną w Polsce.

W rankingu portalu Onkomapa, prowadzonym przez fundacje Alivia, zebrano opinie o placówkach onkologicznych w całej Polsce. Chorzy i ich rodziny wyrazili w glosowaniu swoje zdanie o poziomie opieki, jaki oferują szpitale leczące nowotwory.

Nasz szpital otrzymał ocenę 4,7/5 od 198 chorych. Pacjenci wysoko ocenili sposób leczenia oraz opiekę personelu medycznego. „Jeszcze się nie spotkałem z tak wspaniałym personelem. Wielkie ukłony w stronę lekarzy, inni powinni brać z nich przykład” – ocenił jeden z pacjentów, cytowany przez Fundację Alivia.

To duże wyróżnienie dla zespołu Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku, ale i dla całego naszego szpitala. Doceniono przede wszystkim organizację i sposób leczenia chorych, wysoki poziom opieki medycznej, ale też troskę o pacjentów, dobrą komunikacje z nimi, empatię personelu. To niezwykle istotne kwestie w leczeniu nowotworów. Pacjenci docenili zapewne też fakt, że pomimo wszystkich obostrzeń wynikających z koronawirusa nie zostawiliśmy chorych onkologicznie samych. Przeciwnie – mobilizowaliśmy się, wprowadzając skuteczne procedury i nowe rozwiązania, które nie ograniczyły leczenia. W efekcie w naszym szpitalu w 2020 roku przeprowadzono aż 312 transplantacji szpiku kostnego. To o 10 proc. więcej zabiegów niż w rekordowym roku 2019 – mówi dr Włodzimierz Dziubdziela dyrektor Szpitala im. A. Mielęckiego.

W ogólnodostępnym portalu Onkomapa.pl pacjenci i ich bliscy mogli wyrazić opinię na temat 108 szpitali i prawie 3,5 tys. lekarzy w nich pracujących. W ciągu ostatnich 12 miesięcy portal odwiedziło ponad 175 tys. użytkowników, którzy zostawili prawie 2,5 tys. opinii.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego ŚUM